Arbëri

Osmani e Kurti takohen me Peach, flasin për dialogun dhe sigurinë në Kosovë

 

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti në takime të ndara kanë pritur të dërguarin e posaçëm të Mbretërisë së Bashkuar për Ballkanin Perëndimor, Lordin Stuart Peach

Përmes një komunikate për media, Osmani me Peach ka diskutuar për zhvillimet e fundit në vend dhe rajon, sfidat e sigurisë në rajon si dhe për dialogun Kosovë-Serbi.