Arbëri

PSD: Asociacioni që e pranoi Kurti, zhbën pavarësinë e Kosovës

Aksioni i PSD-së | FOTO: Driton Paçarada
 

Partia Socialdemokrate përmes një aksioni ka zëvendësuar flamurin e Kosovës, me një improvizim të një flamuri me dy yje dhe një pjesë e territorit me ngjyrë të bardhë.

Kryetari i kësaj partie, Dardan Molliqaj ka thënë se drafti i Asociacionit i pranuar nga kryeministri Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq në thelb e zhbën 17 shkurtin.