Arbëri

Shea për Interaktiv: Serbia mos t'i bëjë heronj vrasësit gjakftohtë

 

Ish-zëdhënësi i NATO-s, Jamie Shea, në një intervistë për emisionin “Interaktiv” të KTV-së, ka thënë se Serbia duhet të marrë pjesë në një hetim ndërkombëtar rreth asaj që ka ndodhur në Banjskë të Zveçanit dhe se Beogradi duhet të tregojë një shkallë të sinqeritetit dhe mos t’i bëjë heronj vrasësit gjakftohtë që morën pjesë në sulmin ndaj policisë.

Intervista e plotë transmetohet sonte në “Interaktiv” duke filluar nga ora 22:50.