Arbëri

Osmani: Kosova nën sulm, dialogu s’është më njësoj

 

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka akuzuar Serbinë dhe presidentin e saj se janë prapa sulmit ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit të dielën. Në një intervistë për “Reuters”, Osmani ka thënë se as dialogu Kosovë-Serbi nuk është më njësoj sikur që ka qenë deri tash.

“Kosova është nën sulm”, ka thënë ajo të enjten. “Grupi i armatosur thjesht ushtroi synimet dhe motivet e Serbisë si shtet dhe të Vuçiqit si lider”.