Arbëri

Shasha: Ramës i mungon konsistenca, i lexon vetëm fjalimet e Amerikës

Demush Shasha ne emisionin Konfront
 

Drejtori i Institutit EPIK, Demush Shasha, e ka akuzuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, për mungesë të konsistencës në raport me temat që prekin Kosovën.

Ai ka shkruar në Facebook të enjten se armiku i Ramës është konstistenca, duke përmendur deklarimet e kundërta për raportin Kosovë-Serbi, “Ballkanin e Hapur”, kryeministrin Albin Kurti dhe Bashkimin Evropian.