Arbëri

Kurti s’i komenton deklaratat e BE-së për Asociacionin dhe akuzat e tij kundër Lajçakut

Foto: Driton Paçarada\KOHA
 

Kryeministri Albin Kurti nuk ka pranuar t’i komentojë deklarimet e BE-së lidhur me Asociacionin e komunave me shumicë serbe dhe akuzat e tij kundër të dërguarit të BE-së për dialogun Miroslav Lajçak.

Edhe pse është ndalur kur gazetarët i kanë shtruar pyetje lidhur me këtë, ai ka folur vetëm për projektin nëpërmjet të cilit 99 përfaqësues të bizneseve kanë nënshkruar kontrata për përkrahje nga Ministria për Komunitete dhe Kthim.