Arbëri

Vuçiqi takohet të martën me ambasadorët e Rusisë dhe Kinës për krizën në veri

 

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të takohet të martën me ambasadorët e Rusisë dhe Kinës, Aleksandar Bocan-Harchenko dhe Chen Bo, shkruan B92.

Temë e diskutimit do të jetë përshkallëzimi i krizës në veri të Kosovës.