Arbëri

Policia: Pesë të arrestuar e disa të lënduar në veri

 

Policia e Kosovës ka njoftuar se pesë protestues janë arrestuar të hënën në veri, nën dyshimin se kanë lënduar disa zyrtarë të KFOR-it.

Në komunikatën e lëshuar nga Policia, thuhet se protestat kanë qenë më të dhunshme në komunën e Zveçanit, ku protestuesit nuk kanë zbatuar urdhrat zyrtarë për largim dhe kanë rezistuar duke përdorur shok bomba, e armë zjarri.