Arbëri

Trajkoviq flet për kërcënimet me jetë që po merr

 

Politikanja serbe Rada Trajkoviq, njëherit këshilltare e ministrit për Kthim dhe Komunitete në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq, ka folur për kërcënimet me jetë që është duke marrë në Serbi.

Trajkoviq në podcastin “Snaga uma” ka folur për fëmijërinë e saj në Podujevë, luftën në Kosovë dhe presionet me të cilat po përballet së fundi.