Arbëri

Mot me diell të shtunën në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka njoftuar të premten se Kosova do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të fuqishme anticiklonike.

Sipas njoftimit, gjatë fundjavës në vend do të ketë mot kryesisht me diell dhe të qëndrueshëm.