Arbëri

Haradinaj: Jasharët ndryshuan rrjedhën e historisë

 

Në 15 vjetorin e pavarësisë së Kosovës edhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, bashkë me deputetë të kësaj partie kanë bërë homazhe e nderime te varri i ish presidentit, Ibrahim Rugova.

Haradinaj nga aty tha se sot nderojnë angazhimin e Rugovës për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.