Arbëri

IKSHPK apel qytetarëve: Bartni maskat

 

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës u ka bërë apel qytetarëve që të bartin maskat në ambiente të mbyllura dhe të vaksinohen, pas rritjes së fundit të rasteve me COVID-19.

IKSHPK-ja në një shkrim në Facebook ka thënë se pandemia akoma s’ka marrë fund, duke shtuar në shumë vende të botës janë regjistruar rritje të rasteve me COVID-19.