Arbëri

Lirohen për qarkullim Jarinja dhe Bërnjaku

Foto: Arkiv
 

Pikat kufitare me Serbinë, Jarinja dhe Bërnjaku, janë liruar për qarkullim. Këtë e ka konfirmuar Policia e Kosovës, në një njoftim për media të lëshuar të premten.

Sipas Policisë të gjitha barrikadat që kanë qenë të vendosur në veri që nga 10 dhjetori, si pasojë e të cilave këto pika ishin mbyllur, janë larguar.