Arbëri

Bërnabiqi e falënderon Vuçiqin dhe serbët e Kosovës për “përkushtimin për paqe”

 

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka falënderuar presidentin serb Aleksandar Vuçiq dhe serbët e Kosovës për siç ka thënë “përkushtimin e tyre për paqe”.

Bërnabiq në një postim në Twitter, ka falënderuar edhe partnerët ndërkombëtarët që ndihmuan në ruajtjen e paqes.