Arbëri

Haradinaj dënon sulmet në veri, kërkon që sulmuesit të sillen para drejtësisë

 

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka dënuar sulmet që janë bërë në veri të vendit ndaj gazetarëve, Policisë së Kosovës, si dhe KFOR-it e EULEX-it.

Në një postim në Facebook, Haradinaj ka thënë se sulmet duhet të ndalen e sulmuesit të sillen para drejtësisë.