Arbëri

Sulmi me shok-bomba në veri ndaj patrullës së EULEX-it, reagon edhe NATO

 

NATO ka reaguar për sulmin e mbrëmshëm në veri të Kosovës me shok-bombë ndaj patrullës së EULEX-it. Patrulla e EULEX-it ishte sulmuar në afërsi të barrikadës në Rudar. 

NATO ka thënë se e dënon këtë sulm dhe ka bërë thirrje që përgjegjësit të vihen para drejtësisë.