Arbëri

Rakiqi kërkon lirimin e Pantiqit, u bën thirrje barrikaduesve t'i lejojnë KFOR-in e EULEX-in të lëvizin

 

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, ka kërkuar nga qytetarët serbë që po qëndrojnë në barrikada t'i lejojnë KFOR-in dhe EULEX-in të lëvizin.

Ai ka bërë thirrje po ashtu për lirimin e Dejan Pantiqit, ish-policit të Kosovës, që është arrestuar nën akuzohet se ka kryer sulm terrorist në zyrat e KKZ-së.