Arbëri

Dugolli: Bandat në veri u trazuan pasi Qeveria i shpalli luftë krimit

 

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Dugolli, ka thënë se sulmet në veri janë të lidhura me luftimin që ai thotë se Qeveria e Kosovës po ia bën kontrabandës, korrupsionit, trafikimit të narkotikëve dhe krimit në përgjithësi në atë pjesë të vendit.

Qe tri ditë në veri të Kosovës ka pasur sulme me shok-bomba e edhe me armë ndaj zyrtarëve policorë dhe zyrtarëve të Komisioneve Komunale Zgjedhore, që shkuan në katër komunat në veri në përpjekje për t’u organizuar për mbajtjen e zgjedhjeve lokale, të parapara për 18 dhjetor. Të enjten, një polic u plagos, ndërsa të premten u sulmuan edhe disa gazetarë.