Arbëri

Kandidati i PDK-së për kryetar të Zubin-Potokut: Zgjedhjet s’duhet të anulohen

 

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Zubin-Potokut, Izmir Zeqiri, ka thënë se zgjedhjet në komunat veriore nuk duhet të anulohen.

Zeqiri ka thënë të enjten në “60 Minuta” të KTV-së se do të humbte kredibiliteti dhe ligjshmëria e Kosovës nëse zgjedhjet e planifikuara në veri do të shtyheshin.