Arbëri

Lista Serbe paralajmëron protesta nëpër institucionet e Kosovës

Foto: Arkiv
 

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, pas takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se serbët nuk mund ta tolerojnë terrorin e Prishtinës dhe paralajmëroi protesta në të gjitha institucionet e Kosovës.

Ai në konferencën për media ka theksuar se në Bruksel nuk është arritur asnjë marrëveshje, për të cilën siç ka thënë, është përgjegjëse Prishtina. Këtë sipas tij e kanë konfirmuar edhe përfaqësuesit ndërkombëtarë.