Arbëri

Nagavci: Pjesëmarrje e ulët e nxënësve në kompensimin e orëve të humbura

Foto: Alban Bujari/KOHA
 

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka thënë se pjesëmarrja e nxënësve në kompensimin e orëve të humbura është e ulët.

Gjatë raportimit në Komisionin për arsim të martën, pa pjesëmarrjen e plotë të deputetëve, opozitarë, ministrja Nagavci paralajmëroi se shumë shpejt do të miratohet Projektligji për arsimin e lartë në Qeveri dhe më pastaj në Kuvend.