Arbëri

Vuçiqi: Kohë të vështira po vijnë për serbët në Kosovë

 

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka përsëritur të martën frazën “se kohë të vështira po vijnë për serbët”, përcjell “B92”.

Ai, duke komentuar ftesën e Qeverisë së Kosovës drejtuar serbëve për të kthyer targat ilegale të Serbisë në ato legale RKS, ka thënë se ai dhe Beogradi zyrtar do të vazhdojë të jetë me serbët e Kosovës.