Arbëri

PDK-ja dorëzon kallëzim penal ndaj ministrit Murati

 

Deputeti i PDK-së, Abelard Tahiri, njoftoi të enjten se kjo parti ka ngritur kallëzim penal ndaj ministrit të Financave, Hekuran Murati dhe u.d. sekretarit të Ministrisë, Enis Spahiu.

Kallëzimi penal, sipas Tahirit, u bë për mosekzekutimin e pagave të muajit shtator për mësimdhënësit.