Arbëri

LDK-ja i bën thirre Vetëvendosjes që ta ndalë propagandën

 

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka reaguar ndaj videos së postuar nga partia në pushtet Lëvizja Vetëvendosje, e cila i ka quajtur opozitën dhe sindikatat si shkatërruese të vendit.

Zëdhënësja e LDK-së, Sibel Halimi, ka thënë se partia në pushtet duhet ta ndalë propagandën, dhe ka thënë se Vetëvendosje po e ndjekë rrugën autoritariste.