Arbëri

Palokaj: Si afat i mundshëm i liberalizimit të vizave po përmendet fillimi i vitit të ardhshëm

 

Korrespondenti i Grupit KOHA në Bruksel, Augustin Palokaj, ka thënë se si afat jozyrtar për liberalizimin e Kosovës po përmendet fillimi i vitit të ardhshëm.

Palokaj në emisionin “60 Minuta” në KTV ka thënë se diskutimi i çështjes së liberalizimit të vizave për Kosovën në Këshillin Evropian, është hapi i fundit i këtij procesi. Ai ka thënë se pasi kjo çështje ka marrë dritën e gjelbër në Komisionin Evropian dhe në Parlamentin Evropian, ka mbetur edhe në Këshill të marrë aprovimin.