Arbëri

Haradinaj e quan “të sëmurë” qeverisjen aktuale

 

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka quajtur “të sëmurë” qeverisjen aktuale në vend.

Në një bashkëbisedim me qytetarë të Gjilanit, Haradinaj ka thënë se Qeveria Kurti nuk po angazhohet për zbutje të varfërisë e krizave ekonomike dhe energjetike. Haradinaj ka komentuar edhe krizën aktuale me grevat.