Arbëri

Mot i vranët në dy ditët e ardhshme në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), ka bërë të ditur të enjten se gjatë dy ditëve të ardhshme parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat parashihen të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh, sipas IHK-së.