Arbëri

Mot pjesërisht i vranët të premten në Kosovë

 

Të premten në Kosovë do të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe jostabil.

Kjo situatë e parashikuar meteorologjike do të krijojë kushte që vende-vende të ketë reshje shiu të përcjella me rrufe.