Arbëri

Temperatura deri në 37 gradë celsius të premten në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se gjatë ditur se të premten në Kosovë parashihet të mbajë mot me diell dhe me vapë.

Sipas njoftimit të IHK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-16 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 31-37 gradë Celsius.