Arbëri

Ambasada amerikane në Tiranë: Nëse Rusia vazhdon aneksimin, SHBA do të përgjigjet me ashpërsi

 

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shprehur shqetësimin se Rusia po hedh bazat për të aneksuar territorin ukrainas që po pushton. Por, sipas ambasadës amerikane në Tiran, SHBA-ja do të përgjigjet me shpejtësi dhe ashpërsi në një hap me aleatët dhe partnerët.

Ambasada e SHBA në Tiranë ka shpërndarë të shtunën një deklaratë me video në lidhje me luftën në Ukrainë.