Arbëri

Moti të shtunën në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të shtunën do të mbajë mot i nxehtë me diell dhe vranësira.

Sipas matjeve të IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-35 gradë celsius.