Arbëri

Mot me diell dhe vranësira të premten në Kosovë

 

Gjatë ditës së premte në Kosovë pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira, derisa parashihen edhe reshje shiu.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHK), temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-20 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-36 gradë celsius.