Arbëri

Osmani: Sllovenia përkrah Kosovën për liberalizim të vizave e anëtarësim në KiE

 

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është shprehur mirënjohëse ndaj Sllovenisë për përkrahjen që i ka dhënë Kosovës sa i përket liberalizimit të vizave dhe anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës.

Në takimin e së hënës me homologun e saj slloven, Borut Pahor, në Lubljanë, Osmani ka thënë se raportet ndërshtetërore me Slloveninë do të thellohen dhe intensifikohen vazhdimisht në të ardhmen.