Arbëri

Ministrja finlandeze: Në vjeshtë mund të ketë rezultate për liberalizim të vizave

Foto: Alban Bujari/KOHA
 

Ministrja e Finlandës për Çështje Evropiane, Tytti Tuppurainen, deklaroi të hënën se e vendi i saj mbështet liberalizimin e vizave për Kosovën dhe anëtarësimin në Këshillin e Evropës.

“Kosova është i vetmi vend që nuk ka viza në Ballkanin Perëndimor dhe qëndrimi ynë është që të lëvizim përpara”, deklaroi ajo.