Arbëri

Abdixhiku ia përmend Lajçakut vizat dhe marrëveshjen me Serbinë

Foto: LDK
 

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, u takua të martën edhe me kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku.

Në komunikatën e LDK-së, thuhet se temë kyç e takimit ishte dialogu Kosovë-Serbi, derisa Abdixhiku deklaroi se marrëveshja me Serbinë duhet të përmbyllet me njohje reciproke, normalizim të marrëdhënieve e respektim të rendin kushtetues të Kosovës.