Arbëri

Temperatura deri në 34 gradë celsius në dy ditët e ardhshme në Kosovë

Foto: Ilustrim
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur të martën se gjatë dy ditëve të ardhshme në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta.

Sipas IHK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14 e 17 gradë celsius, ndërkaq maksimalet ndërmjet 29 e 34 gradë celsius.