Arbëri

Mot me diell dhe reshje shiu të shtunën në Kosovë

 

Fundjava parashihet të dominohet nga mot i nxehtë, por edhe i paqëndrueshëm, ku orëve të pasdites shfaqen sërish mundësi për zhvillime të rrebesheve me bubullima.

Sipas Prishtina Weather, vende-vende rrebeshet mund të zhvillohen edhe në formë stuhish me erë apo edhe breshër lokalisht.