Arbëri

Osmani ka udhëtuar për vizitë në Tajlandë dhe Singapor

Foto: KOHA
 

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për vizitë pune në Tajlandë dhe Singapor ku do të takohet me përfaqësues të lartë shtetërorë, ka njoftuar të premten zyra e presidencës.

Kjo është vizita e parë e një kreu të shtetit të Kosovës në këto dy shtete të Azisë Juglindore.