Arbëri

Momenti kur presidentja Osmani i fton në “Sunny Hill” liderët evropianë

 

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, i ftoi liderët evropianë të përcjellin festivalin “Sunny Hill” në Prishtinë.

Osmani, gjatë Samitit të Bashkimit Evropian të enjten, u pyet nga presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, për Dua Lipën, e kjo e ftoi atë, presidentin e Këshillit Evropian, Charles Michel dhe presidentin francez, Emmanuel Macron.