Arbëri

Gjashtë raste pozitive me COVID-19 të shtunën

 

Gjashtë raste pozitive të shtunën janë shënuar nga 458 testime dhe asnjë i vdekur. 

Në 24 orët e fundit janë dhënë 89 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.828.954 doza të vaksinës.