Arbëri

Krerët e shtetit – ambasadorëve të QUINT-it: Vettingu, parakusht për forcimin e sundimit të ligjit

 

Pak ditë para se Komisioni i Venecias të dalë me opinion, krerët e shtetit u kanë thënë ambasadorëve të shteteve të QUINT-it se vettingu është parakusht për forcimin e sundimit të ligjit në Kosovë.

Në një komunikatë për media të premten bëhet e ditur se në një takim që kanë pasur, presidentja Vjosa Osmani, kryeparlamentari Glauk Konjufca dhe kryeministri Albin Kurti me ambasadorët e QUINT-it, është diskutuar rreth procesit të vettingut dhe rëndësinë për forcimin e sundimit të ligjit.