Arbëri

Mot me diell, të premten e të shtunën në Kosovë

Gjatë ditës së premte, në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka njoftuar të enjten se gjatë dy ditëve të ardhshme, në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas njoftimit, vranësirat parashihen të sjellin reshje lokale shiu të shoqëruara me rrufe.