Arbëri

Meta: 4 protestuesit e protestës së 21 janarit i ka vrarë Edi Rama dhe Lulzim Basha

 

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka bërë përgjegjës kryeministrin Edi Ramën dhe liderin e PD-së, Lulzim Bashën, për vrasjen e 4 protestuesve më 21 janar 2011.

Ai i ftuar në emisionin “Now me Erla Mëhillin” në Euronews, tha se vrasjet ishin planifikuar nga dyshja Rama – Basha.