Arbëri

Moti për dy ditët e ardhshme në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se pas temperaturave dhe rrezeve të diellit që përfshinë vendin, gjendja sinoptike do të ndryshoj dukshëm, si pasojë e prezencës së masave të ftohta të ajrit me origjinë polare.

Sipas IHK-së, kjo situatë meteorologjike do të kushtëzoj mot kryesisht të vranët dhe me reshje.