Arbëri

Krasniqi: S’marrim pjesë në seancë, s'bëhemi pjesë e ikjes së Kurtit nga përgjegjësia

Foto: Alban Bujari/KOHA
 

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka thënë se PDK-ja i ka shprehur qëndrimet e saj për referendumin serb dhe se nuk ka asnjë aryse që të mblidhet Kuvendit për të diskutuar më shumë për këtë temë.

Sipas tij, nëse qëllimi i seancës së sotme të jashtëzakonshme është që Kurti ta gjuajë përgjegjësinë ndaj Qeveria te Kuvendi, atëherë siç ka thënë, ai po frikësohet.