Arbëri

MSH-ja paralajmëron për rrezikun nga vala e re, bën thirrje për vaksinim e respektim të masave

 

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës u ka bërë thirrje qytetarëve që të vaksinohen me vaksina kundër COVID-19, e ata që kanë marrë dy dozat e vaksinës të marrin edhe dozën përforcuese apo të tretë, nëse e kanë radhën për këtë.

Nga MSH-ja është thënë se vaksinimi dhe respektimi i masave është shumë i domosdoshëm, veçanërisht pas paraqitjes së variantit të ri Omicron.