Arbëri

“Fikni dritat kur dilni nga dhoma”, këshillat e Qeverisë për të kursyer rrymën

 

Qeveria e Kosovës ka publikuar një manual për kursim të energjisë elektrike, pas krizës që ka kapluar vendin dhe gjithë botën nga ngritja e çmimit të saj.

Në manualin e publikuar nga ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, këshilla e parë është që të kursehet në ndriçim.