Arbëri

Kurti me Von der Leyenin bisedon për domosdoshmërinë e liberalizimit të vizave

 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është takuar në Bruksel me presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen.

Kurti e ka njoftuar Von der leyenin për angazhimin në fushën e sundimit të ligjit, si dhe reformat kyçe për zhvillim dhe përafrim me Bashkimin Evropian. Po ashtu është diskutuar edhe për liberalizimin e vizave.