Arbëri

Moti sot në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se dita e diele do të karakterizohet me mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas institutit, vranësirat në pjesën e dytë të ditës dhe gjatë natës do të shoqërohen me reshje shiu.