Arbëri

Kronika Zgjedhore/ Konjufca nga Kaçaniku thotë se u ka ardhur fundi qeverisjeve të korruptuara

 

Kryetari i Kuvendit të Kosovës ka kërkuar nga qytetarët e Kaçanikut votën për Jeton Rakën, kandidat nga radhët e LVV-së, për kryetar të kësaj komune. Konjufca ka akuzuar pushtetin e deritashëm në këtë komunë për korrupsion dhe keqqeverisje

Me duartrokitje e me të qeshura është përcjellë takimi i së enjtes i qytetarëve të Kaçanikut me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, dhe kandidatin e Lëvizjes Vetëvendosje për këtë komunë, Jeton Raka.

Teksa kandidati për kryetar të Kaçanikut premtoi ndryshim në komunë, Konjufca e quajti mundësi të artë kandidaturën e Rakës.